Spor Toto Süper Lig’in 31.haftasında, dün oynanan Kayserispor-Fenerbahçe maçında ‘Bunu da başkasına kaptırmadık’ dediğimiz bir olay yaşandı.

Kayserispor-Fenerbahçe maçında konuk ekibin üçüncü golünü atan İrfan Can Kahveci, gol sonrası top toplayıcı çocuğun azizliğine uğradı. 54.dakikada takımının 3.golünü kaydeden İrfan Can Kahveci, golden sonra topu alarak hamile olan eşine jest yapmak istedi. Ancak kale arkasında bulunan top toplayıcı çocuk topu vermedi. Milli oyuncu ısrar etse de top toplayıcı çocuğu kararından döndüremedi. Topu alamayan İrfan Can Kahveci, kameraya koşarak ellerini karnına götürerek ‘hamile’ işareti yaparak golü eşine hediye etti.

“GOLÜ HİSSETTİM”

İrfan Can Kahveci maçın ardından “Takım olarak iyi bir serüvenimiz var. İnşallah haftaya derbide bunu sürdürürüz. Pası aldığımda hissetmiştim gol olacağını. Bazen gollerden önce bu hisler geliyor. Mutluyum. Ne zamandır bekliyordu eşim bu golü. Arkadaş topu vermedi sevinci yaparken ama soyunma odasında hep birlikte yaptık. Bu gol ona ve doğacak çocuğumuza armağan olsun.” Şeklinde konuştu.

Top toplayıcı çocuk ödüllendirildi

Kayserispor taraftar grubu Kapalı Kale, İrfan Can Kahveci’ye topu vermeyen top toplayıcı çocuğa bir çift krampon hediye etti.

Yanlışı ödüllendirmek…

Ağaç yaşken eğilir demiş atalarımız. Peki ağaç tek başına mı büyür? Yoksa ağaç sulanarak, bakımı yapılarak mı büyütülür? Maçlarda görev alan top toplayıcı çocuklar, ev sahibi takımın küçük yaş altyapılarında forma giyer. Genç kardeşimiz o an belki maçın havasından belki de taraftar baskısından dolayı topu vermek istemedi. Sebebi ne olursa olsun yaptığının yanlış olduğu aşikâr. Yapılması gereken maç sonu yaptığının yanlış olduğunun belirtilmesi ve bir daha yapmaması yönünde uyarmaktır. Ama biz yaptığını onaylar şekilde onu tebrik ediyor, hediye veriyoruz. O çocuk bir gün büyüyecek ve

temennimiz yetenekli bir futbolcu olarak kulübünü temsil edecek. Biz o gencin top toplayıcıyken yaptığı hareketin yanlış olduğunu söylemezsek ondan nasıl sahadayken rakibine saygılı olmasını bekleyebiliriz?

Güzel futbol, iyi hakemler, düzgün zeminler, borçsuz kulüpler… Bizim sporsever ve toplum olarak odaklanmamız gereken tüm bunlar yerine iyi çocuk yetiştirmek, topluma iyi insan hediye etmek olmalıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” …

 

(Samet Tak)

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir