THY Euroleague’in 28. Haftasında Türk derbisinin kazananı Anadolu Efes oldu. Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko’yu 84-79 yendi. Lacivert-Beyazlılar son 5 maçında 4. galibiyetini aldı.

Karşılıklı basketlerle başlayan derbide Anadolu Efes 8-0’lık seriyle skoru 12-6’ya getirdi ve televizyon molasına da 16-7 önde girdi. Televizyon molasının ardından rakibine üç sayılık hücum veren Fenerbahçe Beko, mola hakkını kullandı. Mola dönüşünün ardından 7-0’lık seri bulan sarı lacivertliler, aradaki farkı 5’e indirdi. Çeyrek, 23-14 Anadolu Efes’in üstünlüğüyle sonlandı.

İkinci çeyreğe Anadolu Efes 5-0 ile başladı. Hücumda üst üste bloklar yiyen Fenerbahçe Beko, çeyreğin ilk 2 dakikasında skor üretemedi. Rakibine üst üste 3 tane üçlük attıran Fenerbahçe Beko mola kullandı. Çeyreğin devamında da etkili oyununu sürdüren Anadolu Efes, soyunma odasına 41-25 üstünlükle girdi.

İkinci yarıya da etkili başlayan taraf 8-2’lik seriyle Anadolu Efes oldu. Çeyreğin devamı karşılıklı basketlerle geçildi ve televizyon molasına Anadolu Efes 55-39 önde girdi. Televizyon molasından sonra hücumda enerjisini kaybeden Anadolu Efes, rakibine 2-7’lik seri verdi ve skor 57-46’ya geldi. Anadolu Efes devreyi 59-48 önde kapattı.

Anadolu Efes’in son periyoda 5-0’lık seriyle başlamasının ardından Fenerbahçe Beko erken bir mola kullandı. Moladan 5-0’lık seriyle dönen Fenerbahçe, hücumdaki etkili performansı ile 22’ye kadar çıkan farkı 5’e kadar indirdi ve ardından Anadolu Efes mola kullandı. Mola dönüşü de üçlük yiyen Anadolu Efes, Beaubois’ın üçlüğüyle Fenerbahçe Beko’nun 15-2’lik serisine dur dedi. Maçın son bölümü büyük bir heyecan içerisinde geçti. Karşılıklı basketlerle geçen bu bölümde,  Anadolu Efes’İn üçlüğünün ardından Fenerbahçe Beko mola kullandı.  Maçın bitimine 45 saniye varken skor 77-75’e geldi. Son bölümde iyi oynayan Anadolu Efes, Türk derbisini 84-79 kazandı.

EuroLeague’in 12. haftasında Ülker Salonu’nda oynanan mücadeleyi Anadolu Efes 89-84 kazanmıştı.

SAVAŞI DURDURUN’

 

Anadolu Efes ile Fenerbahçe arasında oynanan THY EuroLeague karşılaşması öncesinde iki takımın basketbolcuları ile maçın hakemleri üzerinde ‘Savaşı durdurun’ yazılı kağıtlar açtı.

THY EuroLeague’in 28. haftasında Anadolu Efes ile Fenerbahçe’nin Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynadığı karşılaşma öncesinde seremonide ‘Savaşa hayır’ denildi. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasına tepki göstermek için iki takımın basketbolcuları ile mücadelenin hakemleri Juan Carlos Garcia, Fernando Rocha ve Saulius Racys bir araya gelerek üzerinde ‘Stop The War’ yani ‘Savaşı durdurun’ yazılı kağıtları göstererek savaşın sona ermesini istediler.

Salon: Sinan Erdem

Hakemler: Juan Carlos Garcia (İspanya), Fernando Rocha (Portekiz), Saulius Racys (Litvanya)

 

Anadolu Efes: Larkin 10, Elijah Bryant 8, Moerman 6, Pleiss 6, Micic 24, Beaubois 20, Dunston 8, Andersen 2, Buğrahan Tuncer ,  Petrusev , Erten Gazi ,  Singleton,

Fenerbahçe Beko:  Pierre 19, Guduric 11, Floyd 2, Polonara 15, Şehmus Hazer 13, Nando De Colo 13,  Booker 6, İsmet Akpınar, Barthel , Markel Starks , Melih Mahmutoğlu, Metecan Birsen

 

Çeyrek skorları:

1.Çeyrek: 23-14

2.Çeyrek: 18-11

3.Çeyrek:  18-23

4.Çeyrek: 25-31

 

(Samet Tak)

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir