Gazeteci Sedef Kabaş, katıldığı bir televizyon programında söylediği sözlerin ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanmıştı. HKP, Kabaş’ı cezaevinde ziyaret etti.

Halkın Kurtuluş Partisi’nden Kabaş’a ziyaret

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu olan Kabaş’ı, HKP İstanbul İl Başkanı Avukat Pınar Akbina ve HKP İstanbul İl Yöneticisi Avukat D. Zafer Çıngı ziyaret etti. Ziyaret sonrasında Halkın Kurtuluş Partisi’nin avukatları açıklama yaptı.

Pınar Akbina, Sedef Kabaş’ı ziyaret ettiklerini, Kabaş’ın, onurlu ve dik duruşundan taviz vermediğini söyledi. Akbina, Sedef Kabaş’ın haksız yere tutuklandığını da belirtti.

“O makamının ardına ben ise kamuoyunun vicdanına sığınıyorum” 

Sedef Kabaş, Pınar Akbina aracılığı ile kamuoyuna gönderdiği mesajda şunları söyledi: ” O makamının arkasına bense kamuoyunun vicdanına sığınıyorum.” Pınar Akbina ise, Halkın Kurtuluş Partisi olarak Sedef Kabaş’ın yanında olduklarını ve Kabaş’ın yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

“Cezaevinde kadın dayanışması çok güçlü” 

Akbina, Sedef Kabaş’ın kaldığı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde kadın dayanışmasının güçlü olduğunu vurguladı. Akbina, ellerinin üşüdüğünü fark eden mahkumların Kabaş’a eldiven ördüklerini beyan etti.

-Büşra Toptaş yazdı

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir