Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde beraber yaşamış olduğu Hülya Elkoca’yı (42) silah ile vurarak öldüren Mehmet Arslan’ın (59) cinayeti, ile alakalı verilen uzaklaştırma kararının bittiği gün işlediği ortaya çıktı.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi’nde ilk evliliğinde 3 evladı olan Hülya Elkoca, 7 sene ilkin Mehmet Arslan ile beraber yaşamaya başladı. Çiftin son yıllarda birçok defa tartışıp kavga ettikleri ve sık sık savcılığa başvuran Hülya Elkoca’nın Mehmet Arslan ile alakalı uzaklaştırma sonucu aldırmış olduğu belirtildi.

Son olarak 3 ay uzaklaştırma alan Mehmet Arslan, kararın sona erdiği 6 Mayıs’ta tabancayla vurdu. Hülya Elkoca kanlar arasında yere yığılırken, Mehmet Arslan polisi arayarak “Karımı öldürdüm” dedi.

BAŞINDA BEKLEDİ

Polis gelene kadar Hülya Elkoca’nın başlangıcında bekleyen Mehmet Arslan, gözaltına alındı. Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan Hülya Elkoca ise yaşamını kaybetti. Hülya Elkoca’nın kardeşi Deniz Elkoca da ablasının ayrılmak istediği için öldürüldüğünü söyledi. Ölüm korkusu yaşayan ablasının sık sık uzaklaştırma sonucu aldırdığını belirten Elkoca “Olay günü, polisler bana ablamın yaşadığını söyledi. Fakat sedyeyle kanlar içinde indirilirken gördüm. Ablam vurulmuş olduğu vakit yanında 19 yaşındaki down sendromlu evladı da varmış” dedi.

Fikrimizce

Fikrimizce

Politika, Ekonomi, Toplum, Kültür-Sanat, Spor ve diğer kategorilerde sıcak haberler ve araştırma yazıları Fikrimizce’de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.