Pitbull saldırıları her geçen gün artarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sahibi tarafından başıboş bırakılan bir pitbull küçük Asiye Ateş’e saldırmış minik kız ölümden dönmüştü. Beyoğlunda 3 gün önce sahibinin işaretiyle 2 kişiye saldıran pitbull mahkemece silah sayıldı. Köpeğin sahibi tutuklandı.   

 Geçtiğimiz günlerde Orhan Pamuk isimli şahıs Beyoğlu’nda köpeğini ağızsız gezdirdiği için uyarılması üzerine tartışma yaşadığı kişilerin üzerine köpeğini saldı.  Tartıştığı kişilerin yaralanmasına sebep olduğu için tutuklanan Yıldırım’a “silahla kasten yaralama” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi istendi. Komutuyla saldırdığı için köpek silah sayıldı.

15 Şubat’ta Beyoğlu Hacımimi Mahallesi Karabaş Mektebi Sokak’ta köpeğini ağızlıksız gezdiren Orhan Pamuk, Bilgin Elbay ve Muzaffer Akçayır tarafından uyarıldı. Taraflar arasında çıkan sözlü tartışma sonunda Pamuk köpeğinin tasmasını çıkartarak Elbay ve Akçayır’a saldırması için komut verdi. Daha sonrasında olay yerinden kaçan Orhan Pamuk saldırıya uğrayan kişilerin şikayeti üzerine 17 şubat günü gözaltına alındı. Tutuklanmasının öncesinde köpeğini veterinere teslim eden Pamuk, görüntüdeki kişinin kendisi olmadığını iddia ederek kendisi başka bir suçtan içerideyken köpeğinin barınağa teslim edildiğini söyledi.

 

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede, şüpheli Orhan Pamuk’un suçu köpeğiyle birlikte işlemesi nedeniyle iki kişiye karşı “silahla kasten yaralama” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi istendi.

İddianamede ayrıca, şüphelinin köpeğini suç işlemede kullandığı için kamu sağlığı ve kamu güvenliğinin tehlikeye sokması nedeniyle el konulmasına karar verilmesi talep edildi.

 

(Fatmanur Zırh)

 

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir