Rusya’nın önde gelen oligarklarından multimilyoner Vladislav Avayev,  eşi ve kızıyla evinde ölü bulundu.

Geçmişte Kremlin’de üst düzey yöneticilik yapan ve Rusya’nın önde gelen bankalarından Gazprombank’ın eski başkan yardımcısı olan Avayev’in eşini ve 13 yaşındaki kızını öldürdükten sonra intihar etmiş olabileceği iddia edildi.

Moskova polisi, cesetlerin büyük kızları Anastasia’nın eve gelmesi sonucu bulunduğunu, cesetlerin hepsinde kurşun izi tespit edilirken, tabancanın Avayev’e ait olduğu ve o sırada elinde bulunduğu bildirildi.

Bunun üzerine, Avayev’in önce eşini ve çocuğunu vurup daha sonra kendini öldürdüğü şüphesi ile polis, Avayev’in iş ve özel hayatıyla ilgili herhangi bir bağlantıyı araştırdıkları açıklandı.

Ruble ile Rus gazı satacak bankada çalışıyordu

Avayev daha önce, Putin’in yabancı şirketlerin bankada bir hesap açmasını talep ettiği Batı yaptırımlarına karşılık vermek için Rus liderin rubleye karşılık gaz planının önemli bir parçası olan Gazprombank’ta üst düzey bir yönetici olarak çalışıyordu.

Geçen ay da Rus iş adamı evinde ölü bulunmuştu

Ukrayna doğumlu iş adamı ve Rus oligarkı Mikhail Watford İngiltere’nin Surrey kentine bulunan evinde ölü bulunmuştu.

66 yaşındaki Mikhail Watford’un ölümü, Rus oligarklara uygulanan yaptırım haberlerinin ortasında ve Boris Johnson’ın bu konuda yaptığı sert açıklamaların ardından gelerek birçok soru işaretine sebep olmuştu.

 

Haber: Merve Tuç

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir