Indiewire sitesi tarafından yapılan Steve Greene imzalı bu liste, şu an Netflix’te izlenebilecek en iyi 10 uluslararası yapımı bir araya getiriyor.

 

Greene “Bir Başkadır” dizisi ile ilgili düşüncelerini ise şu şekilde dile getirdi:

Bu Türk draması, İstanbul’da yaşayan, aralarında bir temizlikçi, bir oyuncu ve bir psikiyatrist olan ve her biri inanç, ilişkiler ve aile hakkında farklı görüşler taşıyan farklı, görünüşte bağlantısız

insanların perspektifinden İstanbul’a sürekli değişen bir bakış açısı sunuyor. Dizi ilerledikçe bu insanların hayatlarının beklenmedik bir şekilde nasıl kesişmeye başladığını gösterirken, yabancı, komşu ve insan olarak birbirlerine (eğer varsa) borçlu olduklarını ortaya çıkarmaya çalışıyor. Yazar/Yönetmen Berkun Oya, bu hikayeye TV’nin taleplerine göre değil, daha şeffaf, sohbete dayalı bir tempoyla sabırlı ve kendinden emin bir yaklaşım getiriyor. Dizi, şehrin geniş kapsamlı çekimlerinden öngörülemeyen bitiş jeneriği sekanslarına kadar, kendi içgüdülerini takip eden bir gösteri.”

Indiewire sitesine göre geriye kalan liste ise şöyle:

-Alice In Borderland

Haro Aso’nun manga serisinden uyarlanan dizide işsiz bir genç olan Ryohei Arisu zamanını bilgisayar oyunu oynayarak geçirir. Bir sabah uyandığında Tokyo’da hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını fark eder. Kendisini büyük bir oyunun içinde bulan Arisu ve arkadaşları hayatta kalmak için oyunu kurallarına göre oynamak zorundadır.

-Babylon Berlin 

1929 yılında Berlin’de geçen dizide, Köln şehrinde komiser olan Gereon Rath, bir davayı çözmek için Berlin’e gönderilir. Uyuşturucu, siyaset, cinayet ve sanatın hüküm sürdüğü bir çevreyi incelemeye başlayan Gereon, başlarda ele aldığı davayı basit olarak algılasa, araştırma ilerledikçe hayatını değiştirecek birçok olay gerçekleşir.

Ayrıca dizi Avrupa’da çekilen en yüksek bütçeli TV yapımı.

-Borgen

Birgitte Nyborg, şoke edici gelişmeler sonucunda kendini Danimarka’nın ilk kadın lideri olarak başbakan koltuğunda buluyor.

Dark

Kayıp bir çocuk. Bir yanıt bulmak için ümitsizce çabalayıp duran dört aile. Ve bu aramalar sonucunda ortaya çıkan sırlar ile gerçekler. Küçük kasabanın kaderi değişir ve gerçek yüzü ortaya çıkar.

Everything Will Be Fine

Günümüz dünyasında eş ve ebeveyn olmanın ne anlama geldiğini konu ediyor. Evliliklerini sonlandıran bir çift, çocukları uğruna birlikte yaşamaya devam eder.

-Hellbound

Doğaüstü varlıklar, insanları korkunç bir şekilde cezalandırarak, onları cehenneme mahkum eder. Yaşananlar büyük bir kargaşaya neden olur ve bu ortam ilahi adaleti benimseyen dini bir gruba zemin hazırlar.

Ayrıca bu dizi Flixpatrol adlı siteye göre yayınlandıktan 24 saat sonra, 20 Kasım’da 80’den fazla ülkede Netflix’in en çok izlenen dizisi oldu.

-Love & Anarchy 

Dizide kariyer odaklı bir danışman ve iki çocuk annesi Sofie’nin hikâyesi anlatılıyor.

-Squid Game

Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, tuhaf bir davet alır. Davette onlara cazipi bir ödül karşılığında çocuk oyunlarında yarışmaları teklif edilir. Teklifi kabul eden oyuncular, yarışmayı kazanırlarsa 40 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olacaktır. Ancak ödül cazip olsa da oyunun ölümcük riskleri vardır.

-Unorthodox

Unorthodox, kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen genç bir kadının hikayesni konu ediyor. Görücü usulü evliliğe zorlanan genç bir kadın, hayallerine koşmaya karar vererek kaçar. Hem bu evlilikten hem de dini topluluktan kaçmaya çalışan kadın, kendisine yeni bir hayat kurmak için Berlin’e yerleşir. Ancak geçmişi genç kadının peşini bırakmayacaktır.

-Hamza Doruk Erdemir yazdı

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir