Yurttaşları zor durumda bırakan elektrik faturalarına halktan tepki gelmeye devam ediyor. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ elektrik fatularına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İzmir Milletvekili ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, NTV canlı yayınında gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Dağ, elektrik faturaları ile ilgili fiyatları düşürecek yeni bir düzenleme iddiasına dair şunları söyledi: “Önümüzdeki süreçte esnaf ve genel faturalarla ilgili bir çalışma bakanlık tarafından yürütülüyor.”

“Vatandaşımızın şikayeti önemlidir”

Hamza Dağ açıklamasında:” Vatandaşımız şikayetini dile getiriyorsa önemlidir. Elektrik faturalarıyla ilgili bir süredir şikayet var. Ocak ayında zam durumu söz konusu oldu. Covid ve sonrası arz talep dengelerinin bozulmasıyla beraber doğalgaz ve kömürdeki artışla birlikte Enerji Bakanlığı için bir zaruret oldu. Önümüzdeki süreçte esnaf ve genel faturalarla ilgili bir çalışma bakanlık tarafından yürütülüyor. Şu anda Enerji Bakanlığı çalışma yürütüyor, önümüzdeki günlerde açıklanacak. Hem sınır yükseltilmesi olur, vergilendirme olur. Bütçe ile ilgili bir değerlendirme yapılacak. Bunları tamamen çözmek adına hem nükleer tesisin ve Karadeniz gazının devreye girmesi, dünyadaki emtia fiyatlarının da bahar aylarıyla birlikte düşmesiyle inşallah temelden bir çözüm olacak. CHP bir helalleşme bir de hesaplaşma demeye başladılar. Burada karşı taraf size hakkını helal edecek mi önemli olan bu. Benim gördüğüm bir çok kimse hakkını helal etmiyor. Kılıçdaroğlu, birçok kimse hakkında yalan ifadede bulundu.” ifadelerini kullandı.

-Büşra Toptaş yazdı

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir