Merhum sanatçı Ferhan Şensoy’un ölmeden önce yazdığı son eseri ‘Ferdeste’, sanatçının doğum gününde Ortaoyuncular Yayınları tarafından çıkarıldı. Şensoy sırasıyla Gündeste, Gecedeste, Dündeste, Derdeste olarak devam eden biyografik şiir kitapları yazmıştı.

Geçtiğimiz yılın ağustos ayında hayatını kaybeden değerli tiyatrocu Ferhan Şensoy’un, yaşarken yazdığı son kitabı ‘Ferdeste’, Ortaoyuncular Yayınları’ndan çıkarıldı. Kitap, sanatçının doğum günü olan 26 Şubat’ta okuyucuyla buluştu.

Şensoy’un biyografik şiir kitapları “Gündeste” ile başladı. Seri sırasıyla; “Gecedeste”, “Dündeste” ve “Derdeste” olarak çıkmıştı. Usta sanatçının pandemi sebebiyle tiyatroların kapanmasından sonra defterlerindeki şiirlerden oluşan “Ferdeste”de; çocukluk aşkları, setleri, turneleri, yalnız çıktığı tatillerdeki duyguları, duygusallığı, ustalıkla şiirlere dönüşüyor.

Derya Şensoy açıklamıştı

Sanatçının kızı Derya Şensoy, geçtiğimiz ay babasının şiir kitabını çıkaracaklarını açıklamıştı.

Derya Şensoy açıklamasında: “26 Şubat babamın doğum günü, orada bir takım projelerimiz var doğum gününe yetiştirmeye çalıştırıyoruz, anma töreni değil sadece kendi aramızda bir organizasyon yapacağız. Bir kitap müjdesi verebilirim, babamın yazılmış ama basılmamış bir şiir kitabı vardı bunu basıp yayınlayacağız” şeklinde konuşmuştu.

-Gamze Dönmez yazdı.

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir