Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘sığınmacı’ açıklamas

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD’ın 32. Kuruluş yıldönümü töreninde konuştu. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek “Suriye’den gelen kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi’nde MÜSİAD’ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni’nde konuştu.

Erdoğan, “Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Bay Kemal; siz ne derseniz deyin biz oradayız” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları:

Aynı şekilde 9 farklı dalda ödülleri takdim edilen değerli temsilcilerimizi de tebrik ediyorum. Kimi muhalefet aktörlerinin iş dünyamıza sabah akşam karamsarlık aşıladığı bu dönemde bu tören çok önemlidir. Cesur isimlerin ödüllendirilmesini çok anlamlı buluyorum. Bugün ödül verilen isimler başarılı temsilcilerimizin sadece küçük bir bölümüdür. On binlerce insanımız önemli başarılara imza atıyor.

Yerli ve yabancı yatırımcıların iştahı artıyor. Her ay rekorlar kırıyoruz. Bu yıl için daha büyük hedefler belirlemiştik. 240 milyar doları ihracatımız aştı.

İstihdamda 30 milyonun üzerine çıktık, sanayi üretimimizde ve ihracatımız her ay rekor kırıyor. Yerli ve yabancı yatırımcıların iştahı artıyor. Her ay rekorlar kırıyoruz. Bu yıl için daha büyük hedefler belirlemiştik. 240 milyar doları ihracatımız aştı.

Kim ne derse desin başarı çıtasını her zaman yukarı taşıyan iş dünyamızın yolu açıktır.

Üretimini ülkemizde gerçekleştireceğimiz 919 yüksek teknoloji ürün belirledik. Türkiye’ye büyük kazanımlar sağlayacak 31 projenin desteklenmesine karar verdik.

Türkiye’yi kritik teknolojilerin pazarı yerine üreticisi haline getirmeyi adım adım gerçekleştireceğiz.

Türkiye’nin ekonomik ve siyasi bağımsızlığını hedef alan saldırılara karşı MÜSİAD daima milletin yanında durmuştur. Bugün MÜSİAD’ın kuruluşunun 32. yılının haklı gururunu yaşıyoruz. MÜSİAD’ın güçlenmesi için çalışan eski başkanlarına da şükranlarımı sunuyorum.

 

Fikrimizce

Fikrimizce

Politika, Ekonomi, Toplum, Kültür-Sanat, Spor ve diğer kategorilerde sıcak haberler ve araştırma yazıları Fikrimizce’de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.