İstanbul Sarıyer’de yaşayan iki çocuk annesi Aysun Acar boşanma aşamasında olduğu ve hakkında uzaklaştırma kararı bulunan kocası Satılmış Acar tarafından 4 yerinden bıçaklandı.

Temizlik işçisi Aysun Acar beş ay önce iki kızını da yanına alarak kocasından boşanma kararı aldı. Hakkında uzaklaştırma kararı da bulunan Satılmış Acar karısı ve kızlarının yaşadığı evi buldu.

Evin önüne giden Satılmış Acar konuşmak istediğini söyleyerek karısı Aysun Acar’ı dışarı çağırdı. Aysun Acar kızlarıyla birlikte dışarı çıktı. Baba Satılmış Acar kızlarına uzak durmalarını söyleyerek, eşi ile yaklaşık 5 dakika konuştu. İmam nikahı ile boşanacaklarını söyleyen Satılmış Acar karısını 4 yerinden bıçakladı. 3 gün yoğun bakımda kalan Aysun Acar yaşadıklarını anlattı.

“KENDİSİNE 10 KEZ SON ŞANS VERDİM. HER SEFERİNDE İŞKENCENİN BOYUTU DEĞİŞTİ.”

Yıllarca psikolojik ve fiziksel şiddete gördüğünü belirten Aysun Acar, “Hep psikolojik baskı gördüm. Bana işkence ve eziyet ederdi. Yaşadıklarımı aileme hiç söyleyemedim. Dışardan bakan bizi çok mutlu sanıyordu. Hep gülümseyerek üzüntümü gizlerdim. Kimse mutsuz olduğumu bilmesin isterdim. En çok iş çığırından çıkınca aileme söylemek zorunda kaldım. Ailem beni yanına alıyordu sonra gelip benden son bir şans daha istiyordu. En fazla 1 ay düzgün davranırdı sonra yine aynı şekilde oluyordu. Kendisine 10 kez son şans verdim. Her seferinde işkencenin boyutu değişirdi. Sabahlara kadar uyutmazdı, uyku işkencesi yapıyordu. Uyuduğum zaman tokat atıyordu. Uyuduğum zaman tokatla uyanıyordum. Sürekli soğuk su ile yüzümü yıkardım. Sabah 06.00’da kalkıp işe gittiğim için 2-3 günde bir 1 saat uyumama izin verirdi. İşkence yaptıktan sonra, ‘Bir iki saat uykuyla çalışmayı öğreneceksin’ diyordu. Bunlara dayanamayıp ailemin yanına gittiğimde ailemi öldürmekle tehdit ederdi. Korktuğum için geri dönüyordum” diye konuştu.

“İMAM NİKAHINI DÜŞÜRECEĞİNİ SÖYLEYEREK BIÇAKLADI”

“Evden ayrılalı 5 ay olmuştu. Tekrar geldi, son kez konuşmak istedi. Konuşmaya gittiğim zaman, ‘İmam nikahıyla boşanalım. Bir hoca böyle yapmamı söyledi, önce arkanı dön ve kafanı göğe kaldır. Ben de bu şekilde seni boşayacağım’ dedi. Ben o şekilde durdum, sonra koynundaki bıçağı hissettim. Böyle yapmasına gerek olmadığını söyledim. Koynunda ne olduğunu sordum, kalem olduğunu söyledi. Elini koynuna soktu ve bıçağı çıkardı ardından 3-4 defa bıçakladı. Özellikle kalbimin oraya doğru saplamaya çalıştı. Boğazıma da saplamaya çalıştı ama nasıl saplayamadı hatırlamıyorum. Allah korudu. Ben iki elimle bıçağı tutmaya çalıştım. Sağdan soldan çocuklar geldi, o esnada beni eliyle boğmaya çalıştı. O esnada biraz nefes almaya çalıştım” şeklinde konuştu.

“BU İŞİ YARIM BIRAKMAYACAK”

Aysun Acar, eşinin ceza almasını talep ederek, “Ben belki ölecektim, beni Allah kurtardı. Dışarı çıkarsa beni öldürecek bu işi yarım bırakmayacak. Benimle son kez konuşmasının sebebi öldürmekti. Benim ölmem gerekmiyor, ceza almasını istiyorum. Çocuklarımın yetim kalmasını istemiyorum. Biz kadınız diye hep çile çekmek zorunda mıyız? Yanlış evlilik yaptıysak ömür boyu bunun bedelini ödemek zorunda mıyız?” dedi.

 

(Fatmanur Zırh)

 

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir