Uzun zamandır herkesin heyecanla beklediği Bergen filmi dün itibariyle vizyona girdi. Ancak, Adana Kozan’da yapılması gereken filmin galası belediye ekipleri tarafından engellendi.

Ünlü gazeteci Candaş Tolga Işık, Twitter’dan paylaşım yaptı. Paylaşımda şu sözler yer alıyordu: “Bergen’i öldüren Halis Serbest’in yaşadığı Kozan’da belediye sineması bugün aniden Bergen filmini yayınlamaktan vazgeçti. Filmin İstanbul’daki galasına çevik kuvvet geldi. Ölüm tehditleri alan yapımcıları ise korumalarla yaşıyor”

“Öyle uygun görüldü”

Işık, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ile görüştüğünü belirtti ve şunları söyledi: “Az önce Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı aradım ve “1 ay önce rezervasyonu yapılan film neden gösterime girdiği gün bir anda vizyondan kaldırıldı” diye sordum. “Öyle uygun görüldü” dedi. Sayın Başkan, tüm ısrarlarıma rağmen başka bir yanıt vermedi”

Bergen kimdir?

Şarkıcının asıl adı Belgin Sarılmışer’dir. Bergen 16 Temmuz 1959’da Mersin’de doğdu. 6 yaşındayken, annesi Sebahat Çakır ile babası boşanınca 1966 yılında annesiyle birlikte Ankara’ya taşındı.

Sanatçı İlk öğretimi Yenimahalle Yunus Emre İlkokulunda okudu. Okulda mandolin çalıyor ve şarkı söylüyordu. Bergen’in müziğe yeteneği öğretmenleri tarafından farkedildi. Ve mezun olduktan sonra ünlü ismi konservatuvar okumak için teşvik ettiler.

Sanatçı Ankara Devlet Konservatuvarının sınavlarına girdi ve piyano bölümünü birincilikle kazandı. İlk iki yıl piyano eğitimi ve viyolonsel eğitim aldı. Sanatçı, maddi sorunlar nedeniyle okuluna devam edemedi, yaşını büyüttükten sonra bir süre PTT’de çalıştı.

Resmi kayıtlara göre doğum tarihi 1958 olarak geçer. 1977 yılında eğlenmek için gittiği gece kulübünde sahneye çıktı ve “Batsın Bu Dünya” isimli şarkıyı seslendirdi.
Kulübün sahibi İlhan Feyman onu beğendi ve teklif vererek, sahnelere adım atmasını sağladı.

Eşi tarafından yüzüne kezzap atıldı ve bedeninin büyük kısmı yandı. Eşi Halis Serbest’ten boşandı fakat yine onun tarafından silahla öldürüldü. Bergen’in mezarı şuanda Halis Serbest’ten korumak için bir kafes içerisinde Mersin’de bulunuyor.

-Gamze Dönmez yazdı.

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir