Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, teröristlerin çaresiz olduğunu ve çıkış yolu olmadıklarını belirterek, Pençe Kilit Operasyonu’nda şu ana kadar toplam 30 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Akar, harekatla ilgili tüm çalışmaları şeffaf paylaştıklarını belirterek, “Son derece ayrıntılı bir şekilde planlama yapıldı. Güzel bir koordinasyon yapıldı ve uzun bir çalışmanın, hazırlığın sonunda bu operasyon başlatıldı.” ifadelerini kullandı.

“İki şehidimiz var”

Bakan Akar, operasyonunu birinci safhasının tamamlandığını kaydederek, “2 şehidimiz var. Allah’tan rahmet diliyorum. Birliklerinin önünde Mehmet’in önünde en ön safta ilerlemek sureti ile emir ve komuta ederken şehadet mertebesine erdiler. Şükran borçluyuz.” dedi.

Teröristler aciz ve çaresiz

Hulusi Akar, teröristlerin çaresiz durumda olduğunu vurgulayarak, “Teröristlerin yaptıkları konuşmalardan son derece çaresiz, aciz içinde olduklarını görüyoruz. Çıkış yollarının olmadığını görüyorlar. Yalanlarla, hayallerle teröristleri yönetmeye çalışıyorlar. Bunun bir çıkar yol olmadığını herkes biliyor. Herhangi bir geri adım atmamız söz konusu değil. Bizim amacımız, temennimiz 40 yıldan beri milletimizin başına musallat olan bu terör belasından asil milletimizi kurtarmak” dedi.

Akar, Pençe Kilit Operasyonuna ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Şu ana kadar bu sabah itibarıyla toplam 30 terörist etkisiz hale getirildi. Arama ve tarama dediğimiz faaliyete devam ettikçe bunların daha yüksek sayılara ulaşacağını söylemek yanlış olmaz” dedi.

 

Haber: Merve Tuç

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir